Svet-Stranek.cz
lineage2 srever Czechgamers
WooDoo Clan

prehled:lineage2 srever Czechgamers

prehled

Jak se přihlásit

Jak zapnut hru bylo už uvedeno výše,takže můžeme pokračovat. Nelekejte se že hra občas nabíha i několik minut.



Uprostřed vidíme to nejdůležitější a to přihlášení. V prvním řádku zadáme ID neboli náš login. Do druhého řádku PWD, neboli heslo. Levým tlačítkem se přihlásíme, pravým vypneme hru. V dolním pravým rohu má dalších pět herních tlačítek. První dvě ze z hora slouží pro manipulaci s účtem na oficiálním servu. Tlačítkem Option nastavíme vizuální, audio a herní nastavení. Dalším tlačítkem zobrazíte autory. Replay slouží k přehrávání videi, který můžete ve hře kdykoliv přehrávat. Je jich výhoda že i dlouhá videa mají malou velikost,ale zatím není jiný přehrávač který by je přehrál. Videa se ukládají do složky Replay ve složce hry a to ve formátu .l2r .
Pokud zadáte login i heslo správně, dostanete se k potvrzeni licenční smlouvy,k výběru servru.



Zde je už vše jednoduché. Vidíme zde všechny dostupné servry. V sloupci Traffic vidíme jak je server zatížen, ve vedlejším sloupci zase vidíme Ping,tedy naše zpomalení vůči servru v milisekundách. Stiskem Ok se posuneme dál, Cancel nás vrátí zpět.



Zde vidíme screen výběru postavy (konkrétně moji,-] ) V levým horním rohu si vybereme postavu (na jednom učtu můžete mít víc postav) . Vidíme tam základní informace jako jméno, životy, mana, level a další (k tomu se dostaneme později). Dole uprostřed vidíme tlačítko Start - tím se dostaneme přímo do hry. Napravo vidíme tři tlačítka: Re-login nás přenese na úvodní obrazovku, nutno při restartu servru. Delete nám vymaže zvolenou postavu (tento proces trvá sedm dní, během kterého se dá akce přerušit. A tlačítkem Create vytvoří námi novou postavu.



Na obrázku vidíme vidíme "tvorbu" . Do horního řádku vložíme jméno, které chceme ověnčit našeho hrdinu. Jméno musí 3- 16 znaku a nesmí být používán nikým jiným. Některé servry si ještě vyhrazují zakázaní používání písmen či více velkých písmen. Níže si vybereme rasu. na výběr máme Lidi, Elfy, Temný elfy, Orky a Trpaslíky a poté nastaví zařazení. V Lineage 2 si vybíráte pouze jestli budete bojovník či kouzelník (u trpaslíku jde jen bojovník). Jaké povolání si vybrat je popsáno níže. Teď už jen stačí jen vybrat pohlaví (ve hře nemá žádný vliv) a upravit avatarův zevnějšek. Tlačítkem Create Character vytvoříte postavu, Previous vás vrátí zpět.

Výběr povolání

Pokud jste naskočili rovnou na nějaký low server či oficiál, tak je určitě krajně nežádoucí zjisti, že vaše postava je krajně nežádoucí a nebaví vás. Pokusím tedy vysvětlit na jaké herní typy můžete narazit. Lidé,elfové a temní elfové si jsou podobni nejen zjevem, ale i vlastnostmi a povoláními. Trpaslíci a orci jsou trochu "jiní". Začneme u trpaslíků. Jak sem už zmínil, nemají magická povolání a děli se jen na dvě povolání a to kovář a "sběratel". Kovář má jako jediný možnost ve hře vyrábět z receptů a je tedy velmi užitečný. Sběratel neboli spoiler se může pokusit získat z každého monstra nějaký bonus, který se jinak získává velmi těžko. Tuto vlastnost má jako jediný ve hře. Zmíněna trojice lidí,elfů a t. elfů se dá rozdělit do těhlech typů povolání: healer, tanker, nuker, support. Healerem neboli bufferem je myšleno povolání, které zejména léčí a sesílá posilující kouzla na ostatní hráče. Tankem se myslí postava která toho hodně vydrží a její taktikou vyprovokovat na sebe monstra přičemž například kamarád ty monstra zabíjí. Mezi nejčastější zbraně patří meč v kombinace se štítem. Warlord však používá pole (halapartna), kterou může zasáhnout více nepřátel najednou. Nuker je kouzelník, který sesílá téměř výhradně ničící kouzla. Supportem se nazývají dvě povolání a to elfský Swordsinger a temný elf Bladedancer. Oba dva jsou velmi dobří bojovníci, ale vlastní dvouminutové buffy pro celou party. Pak tu máme ještě další povolání která nazařazujeme. Je to například Gladiator ( jako jediný s Bladedancerem získává bonus, když používá dva meče najednou) nebo lučištníci či dýkaři. U orků není mnoho povolání,tak si je všechny popíšeme. Bojovníci se po 40. levelu dělí na Destroyera a Tyranta . Destroyer má spousty životy a může používat skoro jakoukoliv zbraň. Tyrant disponuje největší útočnou rychlostí ve hře a i jeho normální rychlost je velmi dobrá. Mágové se po 40. levelu dělí na WarCryeara a na OverLorda. Orčí mágové jsou vlastně takovým mixem kouzelníka a bojovníka. Warcryer je velmi dobrý na sólování a má party buffy, Overlord je naopak velmi dobrý v partě a má klanové a alianční buffy. Overlord je považován za nejsložitější postavu ve hře. Teď uvedu příklady healeru, nukeru apod..

Healer: Bishop,Prophet, Elven Elder, Shillien Elder,
Tanker: Warlord, Paladin, Dark Avenger, Temple Knight, Shillen Knight
Nuker: Sorcerer, Necromancer, Spellsinger, Spellhowler
Support: Swordsinger, Bladedancer
Všechny povolání jsou myšlena po druhém přestupáku.

Jak už sem se zmínil, na začátku vybíráte jen z mága či bojovníka. To ale není samozřejmě vše. Na 20. levelu musíte splnit jednoduchý quest aby jste poprvé mohli změnit povolání. Na 35., 37. a 39. levelu můžete začít plnit tři delší questy, abyste následně mohli na 40. levelu podruhé změnit povolání. Na 76. levelu můžete povolání změnit po třetí. Pokud přestupáky nebude plnit, nebude získávat nové skilly. Již změněné povolání nejde vrátit zpět. Všechny návody na přestupáky najde zde na webu.

Já bych osobně pro začátečníka doporučil Spellhowlera, protože se jako kouzelník expí velmi rychlo, má nejsilnější kouzla. Jako alternativa by mohl být Destroyer. Není sice kouzelník a expí se teoreticky o něco pomaleji. Má však nejvíce životu ve hře a má obrovskou sílu.

Každopádně není ve hře vyloženě slabá nebo silná postava. Vždy zaleží na tom, kdo sedí před obrazovkou ,-)

Úvod do hry



Zde máme herní obrazovku. V levém horním rohu máme ukazatel statusu. Úplně nahoře máme level a jméno. Žlutý řádek ukazuje naše CP body, neboli stínové životy. Při souboji jiným hráčem (PvP) nám nejprve mizejí tyto životy. Až následně mizí HP, což je řádek níže, červený. Ty to životy klesají při běžném souboji s monstry. Klesne-li až na nulu, umíráte.Můžete se teleportovat do nejlbližší vesnice nebo vám může jiný hráč pomocí speciálního svitku nebo skillu obživit na místě.
Modrý řádek znázorňuje manu, čili magickou sílu ,kterou potřebujete pro používání magie a speciálních skillu.
Šedostříbrný řádek nám ukazuje kolik procent zbývá do dokončení dalšího levelu.
Hned vedle statusu vidíte malé obrázky. V tomto případě jen tři. To jsou buffy. Zde se zobrazují i debuffy (záporné buffy) -

O něco níže pod statusem je status party. V tomto případě jsem v partě tři. Každý člen party vidí kolik mají ostatní členi CP, HP a many. Korunka u postavy Nightwalker symbolizuje Party Leadera (PL).Tem jako jediný může přijímat další do party, může vyhazovat apod.. Kliknutím na malý čtvereček úplně nalevo si zjistíme jako buffy a debuffy mají všichni členi party.

V levém dolním rohu je chat. Máme tu několik kanálu. je to především ALL. Sem píšeme všechny příkazy a taky text ,který který je slyšet jen na menší vzdálenost. Dále je tu TRADE kanál. Jeto to kanál obchodníku s poměrně velkým dosahem. Předpona kanálu je + . Party kanál slouží pro komunikaci v partě. Předpona je # . Dále ti máme Clan kanál. Ten slouží zase pro komunikaci v klanu a předpona je @ . Alliance je připraven pro klany a jejich členy v alianci a používá předponu $. Ale máme tu ještě tři kanály.Je to hlavně tzv. PM (Private Message). Používme tak, že napíšeme uvozovky " a za ně hned jméno, komu chceme poslat zprávu. Za jménem uděláme mezeru a můžeme psát text. Další, neméně důležitý kanál, je Shout. Text má velmi velký dosah a píšeme ho tak, že před text dáme vykřičník !. Poslední kanál je Hero Voice. Používat ho mohou jen hrdinové. Používá se pomocí předpony % a text vidí všichni připojení hráči. Veškerý text. odešleme stiskem klávesy Enter.
Úplně v levém dolním rohu u chatu jsou vidět dvě malé tlačítka. To spodní slouží k nastavení všech kanálu. Je to jednoduché. Ikonka nad vám dovolí se přímo ve hře připojit na MSN Messenger . Taky zde máte možnost chatovat s kamarády ve hře.

V pravém horním rohu je Radar. Neukazuje monstra či jiný hráče, ale pouze světové strany a označený cíl.

Dole uprostřed máme Pomocnou lištu. Je 10-ti stránková a do každý si můžeme dát až 12 skillů a kouzel. Následně můžeme příslušnou akci vyvolat stisknutím klávesy F1- F12.

V pravém dolním rohu máme čtyři ikonky. Zleva: Info o postavě, Inventář, Mapa a System menu.



Zde vidíme inventář. Myslím že většina věcí je jasná, jen doplním. Po obou stranách hely jsou dvě volný pole.To nalevo je určeno pro Tatoo nebo Underwear, to napravo pro Cloak. Obě věci však byli pro nevyváženost od Chronicle 3 vyřazeny, tudíž se o ně nebudeme zajímat. Vedle přívěsků je rovněž jedno pole volné. To je určeno pro různé ozdoby, které jsou jen pro okrasu. Prázdný čtvereček napravo slouží pro Dye (info najde také na webu). Čím vyšší level, tím více prostoru pro Dye. Maximální počet je tři.
Zhruba uprostřed vidíme rozdělení na Item a Quest. Pod Item se uschovávají běžné předměty, pod Quest naopak předměty získané plněním různých questů. Dole vidíme dvě čísla. První udává stav našeho konta, druhé zatížení naši postavy. Od 50 % získáváme penality. Přetáhnutím itemů na ikonku koše věc zničíme.



Toto je mapa. Vidíme na ní jestli je den či noc, jaký je herní čas, v jaké lokaci se nacházíme, souřadnice a kde se nacházej členi naší party. Šipka na mapě ukazuje kde právě jsme a jakým směrem máme kameru natočenou. Kliknutím na velké plus zobrazíme podrobnou mapu města.



Právě si prohlížíte status. Všechno by vám už mělo něco říkat , až na údaje dole. Karma jsou body, které dostáváte za zabíjeních jiných hráčů stylem PK. Čím více karmy, tím červenější jméno a větší šance že vám při smrti něco spadne na zem. PvP/PK udává vaše statistky zabití jiných hráčů. Rec. Remaining jsou doporučovací body, kterých máte určitý počet na jeden den, druhý den je máte obnoveny zpět. Každému hráče můžete doporučit jednou za den. Eval. Score ukazuje kolikrát jste už byli doporučeni, ale každý den ztratí dva body. Pokud toto skóre přesáhne 50 bodu, začne modrat. Postupně mže změnit na barvu zelnou až zlatou. Má to však i jiný užitek. S počtem skóre narůstá kapacita regenerace CP bodů.



Toto jsou skilly. Jsou rozděleny na aktivní a pasivní. Aktivní můžete používat v boji, zatímco pasivní jednoduše neovládáte.



Seznam akcí.
Popíšeme si nejdřív Basic a to ze zhora doleva.:
Posadit se; běh/chůze; útok na cíl; obchod; nejlbližší cíl; sebrání věci ze země; podpora útoku označené osoby; otevření soukromého obchodu-prodávání; otevření soukromého obchodu-nakupování; doporučení osoby; manufaktůra- vyrábění věcí; natáčení videí.

Party
Přijetí do party/založení nové party; odchod z party; vyhození z party (jen PL); hledání party (viz níže); změna PL (jen PL); spojení více Party kanálu v jeden (jen PL).

Social
Různé nadefinováné pohyby jako je tancování, smích, uvítaní apod.

Party matchnig (hledání party)




Zde se dá jednoduše nalézt či sestavit parta. Dole tlačítkem založíme novu místnost, nastavíme kolik lidí hledáme a jaký level by měli mít a název místnosti.Pak kdokoliv s příslušním level může do místnosti vstoupit a vy ho pak jednoduše do party pozvat. Máte i možnost chatu, kde si můžete domluvit nějaké podrobnosti..



Zde se dozvíte jak je na tom vás klan. Většinu tlačítek může používat jen CL, ale ten může ostatním členům udělit různá práva.Například na Title. Tlačítka jsou poměrně vše říkající, zde by problém neměl být
Jak jste určitě pochopili, tak když jsem dělal tenhle obrázek, jsem nebyl v žádném klanu.



Toto je tabulka s questama. V tomto případ mám zadány čtyři úkoly. Maximální počet zadaných questu je patnáct. Zeleným otazníčkem zobrazíme legendu. Stiskem tlačítka plus zobrazíme podrobnější informace o úkolu. Stiskem Abort zrušíme označený quest.